Laipiojančios-vijoklinės rožės: Žalios vejos fone šie augalai kuria įspūdingą vaizdą, nes atskiros rožės, išaugintos kolonos forma arba kaip stiebinės, yra ne tik akį traukiantys elementai, bet ir sodininkystės meno šedevrai. Stambiažiedės ir smulkiažiedės laipiojančios rožės yra auginamos bei prižiūrimos panašiai, o dauguma jų veislių žydi du kartus per vasarą, pateikdamos žiedus, kurių skersmuo siekia 8-10 cm.

Stambiažiedžių Laipiojančių-Vijoklinių Rožių Ypatumai

Skirtingai nei smulkiažiedės rožės, stambiažiedės žydi ne tik ant antrųjų metų, bet ir pirmųjų metų stiebų, nors ir mažiau bei auga žemesni. Antrais ir vėlesniais auginimo metais, priklausomai nuo veislės, jų krūmai pasiekia 2,5 iki 4 metrų aukštį. Šių rožių stiebai yra storesni ir standesni, mažiau lankstūs nei smulkiažiedžių, todėl joms taip pat reikalingos atramos.

Pusiau Laipiojančios Rožės

Pusiau laipiojančios rožės, užaugančios iki 2 metrų aukščio, yra vadinamos sąlyginai, nes tarp jų yra ir krūmo formos rožių, kurios dėl panašaus aukščio tinka vertikaliam apželdinimui. Šios grupės rožės žydi itin gausiai beveik visą vasarą, žiedai dideli, 8-12 cm skersmens, dažniausiai pilnaviduriai, formos primenančios arbatinių hibridinių rožių žiedus, puikiai tinkantys ir puokštėms.

Laipiojančios Miniatiūrinės Rožės

Laipiojančios miniatiūrinės rožės – tai naujas rožių tipas sode. Jos, nors ir pasiekia 2 metrų aukštį, išsiskiria kompaktiškumu, nedideliais lapais ir žiedais, būdingais miniatiūrinėms rožėms. Šios rožės ypač dekoratyvios ir puikiai tinka nedideliuose kiemeliuose prie medinių atramėlių. Jos yra kompaktiškos, užima nedaug vietos ir suteikia sodui japoniško sodo pojūtį. Kai kurios veislės gali būti auginamos tiek kaip besidriekiančios, tiek, esant atramėms, kaip laipiojančios miniatiūrinės rožės.

Kordes Laipiojančių Rožių Bendras Bruožas

Kordes laipiojančių rožių bendras bruožas – stiprūs ūgliai, iki 2 metrų ilgio, tanki blizganti lapija ir stambūs žiedai. Jos pasižymi gausiu žydėjimu iki vėlyvo rudens, puikiu atsparumu šalčiams bei grybinėms ligoms. Dažniausiai tai yra neseniai išveistos veislės, atnešančios naujovę ir šviežumą į kiekvieną sodą.

Laipiojančios-vijoklinės rožės neabejotinai yra vienas iš sodo puošmenų, pritraukiantis akį savo žiedų gausa ir spalvų įvairove. Teisinga priežiūra ir atramų parinkimas leis mėgautis jų grožiu kiekvieną sezoną.

 

 

 

 

 

 

n

 

Pasirink

  • Laipiojančios vijoklinės rožės