.

Angliškos Rožės

Angliškos rožės, dar žinomos kaip Deivido Ostino rožės, yra vienas iš labiausiai geidžiamų augalų tarp rožių mėgėjų visame pasaulyje. Sukurta talentingo veisėjo Deivido Ostino, ši rožių grupė žavi ne tik savo išskirtiniu grožiu ir aromatu, bet ir įspūdingu žiedų įvairovės spektru. Šiame straipsnyje pasidalinsime pagrindine informacija apie angliškas rožes, jų auginimą, priežiūrą ir vietą sodo dizaine.

Kas yra Angliškos Rožės?

Angliškos rožės – tai modernios rožių veislės, kurios išlaiko senųjų rožių, tokios kaip Damaskos, Bourbon ar Centifolia, grožį, kvapą ir formą, kartu suteikdamos modernių rožių atsparumą ligoms ir gausų bei ilgalaikį žydėjimą. Deividas Ostinas pradėjo veisti šias rožes XX amžiaus septintajame dešimtmetyje, o šiandien angliškos rožės yra auginamos sodo mėgėjų visame pasaulyje.

Angliškų Rožių Auginimas

Angliškos rožės geriausiai jaučiasi saulėtose, apsaugotose nuo stiprių vėjų vietose. Jos mėgsta gerai drenuojamą, turtingą dirvą. Sodinant angliškas rožes, svarbu dirvą praturtinti organinėmis medžiagomis, pavyzdžiui, kompostu. Nors angliškos rožės ir yra atsparios daugeliui ligų, vis dėlto, kaip ir bet kuri kita rožė, jos gali susirgti, jeigu auginimo sąlygos nėra tinkamos. Todėl būtina užtikrinti tinkamą vandens, maistinių medžiagų ir šviesos balansą.

Priežiūra

Angliškoms rožėms reikalinga reguliari priežiūra, kuri apima laistymą, tręšimą, genėjimą ir ligų bei kenkėjų kontrolę. Jos turėtų būti laistomos rytais arba vakarais, vengiant vandens patekimo ant žiedų ir lapų. Tręšti rekomenduojama keletą kartų per sezoną, naudojant specialias rožių trąšas. Genėjimas atliekamas ankstyvą pavasarį, pašalinant silpnus, sergančius ar pažeistus ūglius ir formuojant krūmą. Taip pat svarbu reguliariai tikrinti augalus dėl ligų ir kenkėjų bei imtis atitinkamų priemonių jų kontrolei.

Angliškų Rožių Vaidmuo Sodo Dizaine

Angliškos rožės puikiai tinka įvairiems sodo dizaino sprendimams. Jos gali būti naudojamos kaip solistės arba derinamos su kitais augalais, sukurdamos spalvingas kompozicijas. Angliškos rožės puikiai dera su amžinai žaliuojančiais augalais, kurie pabrėžia jų grožį ir suteikia kontrastą. Be to, jos gali būti sodinamos rožynuose, gėlynuose ar net kaip ribų augalai.

Išvada

Angliškos rožės yra tikras sodo šedevras, simbolizuojantis eleganciją ir tradicijas. Jų nepakartojamas grožis, sodrus aromatas ir įvairūs žiedai suteikia sodui prabangos ir žavesio. Nors angliškų rožių auginimas ir reikalauja tam tikrų žinių bei pastangų, jų išskirtinė išvaizda ir ilgalaikis žydėjimas yra verti kiekvieno sodininko dėmesio.

 

  • Angliškos rožės