Rožių sodinukai | Rožių auginimas
Home » Gėlyno kurimas » Rožių auginimas

Rožių auginimas

Kaip augintiRožių auginimas nėra sunkus darbas,bet apsispreskite, kiek laiko norėsite ir galėsite skirti rožių priežiūrai, kadangi be priežiūros ir pačios geriausios rožių veislės skursta bei nesuteikia mums norimo džiaugsmo ar pasigėrėjimo.

Pirmiausiai reikėtų užduoti sau klausimą – o kokio efekto siekiate?

 Ką norite sukurti?

Ramybės oazę – gal tuomet labiau prie širdies pasteliniai, pernelyg neblaškantys tonai? O gal patinka ryškūs, prabangūs atspalviai ir kvapai – tuomet rožės aksominiais žiedais ir Damasko kvapais būtent jums. Žadinančiam efektui – saulės, geltoni oranžiniai tonai. Baltas  sodas – ramybė, net askezė, toks sodas ypač ilgai matysis vasaros prieblandoje

  • Rožių auginimas ir sodinimas
  • Aplinkai puošti tinka visų grupių rožės, o arbatinės hibridinės dar tinka ir žiedams skinti, nors trumpais koteliais pasimerkti galima visų grupių rožių žiedų.
  • Pasirenkant konkrečias rožių veisles reikia atsižvelgti į sklypo dydį, jo reljefą, dirvožemį (geriausias dirvožemis – lengvas priemolis), gruntinio vandens lygį (šaknys jokiu būdu neturi mirkti vandenyje), priedangą nuo didelių skersvėjų. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į krūmų aukštį, spalvas ir jų suderinamumą, žydėjimo periodus ir trukmę, atsparumą ligoms, kenkėjams, žiemai ir blogoms oro sąlygoms. Rožėms taip pat reikia pakankamai daug erdvės – jos turi augti neužgožtos kitų augalų, priešingu atveju neišvengiamai susirgs grybinėmis ligomis.
  • Rožės toje pačioje vietoje gali augti 10-20 metų, todėl dirvožemį rožynui reikia gerai paruošti. Dirvos reakcija gali būti silpnai rūgštinė, silpnai šarminė ar neutrali (pH 6-7). Geriau, kai lengvos priesmėlio dirvos yra silpnai rūgščios (pH 6), o sunkios – neutralios ar lengvai šarminės (pH 7).
  • Prieš sodinimą plikomis šaknimis, sodinukų šaknis reikia išlaisvinti, ilgas ir papuvusias patrumpinti, gerai palieti, arba bent kelioms valandoms pamirkyti vandenyje. Sodinant stebėti, kad nebūtų užsilenkusių šaknų. Patrumpinti ūglį, paliekant 15-20 cm., kad iš karto formuotųsi krūmas. Pasodinus apie krūmelį suspausti žemę. Sodinant sodinukus iš didelių konteinerių ar vazonų, šaknų išskleisti nereikia.
  • . Praktiškiausia arbatines hibridines ir floribundines rožes sodinti kas 40-45 cm, kad nebūtų didelių tuščių tarpų, taip pat nesunku būtų pasiekti jas prižiūrėti. Laipiojančias rožes reikia sodinti kas 2-3 m., parko ir stiebines rožes – kas 1-2 m., o miniatiūrines ir poliantines – kas 20-25 cm. Sodinti rožes reikėtų tokiame gylyje, kad skiepijimo vieta būtų 4-5 cm. žemiau žemės paviršiaus

Parašykite komentarą